Насправді карий колір очей є блакитним, але прихованим під коричневим пігментом. В даний час розроблено навіть спеціальну лазерну методику, за допомогою якої можна назавжди змінити колір очей з карего на блакитний. Блакитноокі люди краще, ніж кароокі, бачать і орієнтуються в темряві.Jun 9, 2021
На підставі деяких досліджень вони встановили, що за умов однакового освітлення, райдужна та сітчаста оболонка кароокого людини поглинає набагато менше світлових променів, ніж у блакитноокого. І відповідно власник темної райдужної оболонки очей гірше розрізняє в темряві предмети, ніж світлоока людина.
Блакитні очі не мають синього пігменту В оці є тільки коричневий пігмент – пігментів болотного, зеленого чи синього кольору немає. У карих очах у райдужній оболонці міститься найбільша кількість меланіну, а в блакитних очах – менше всього.
Але офтальмологи стверджують, що карі очі насправді є блакитними під коричневий пігмент. Це є наслідком генетичної мутації. У зовнішньому шарі райдужної оболонки міститься велика кількість меланіну, у результаті відбувається поглинання як високочастотного, і низькочастотного світла.