Але є види форелі, які можуть нереститись цілий рік, як карась. Але все ж таки, основна маса форелі, нереститься саме в ці кілька місяців — жовтень та листопад. Коли форель дісталася місць нересту починається активний ікромет. Найактивніший годинник нересту – увечері, після заходу сонця і до півночі.

Справа в тому, що сезон нересту цієї риби, путіна, припадає саме на січень-лютий. Саме в ці місяці ікра форелі добувається, проходить суворий відбір, солиться і вирушає на столи справжніх поціновувачів цього вишуканого задоволення.

На відміну від струмкового, нерест у райдужної форелі у природних умовах відбувається у березні – квітні, а розвиток ікри триває до 1,5 – 2 місяців, залежно від температури води. Плодючість становить близько 1,6 – 2 тисяч ікринок на 1 кг маси риби.

Найчастіше це період із середини березня до кінця квітня, коли лід на річках уже зійшов і вода прогрілася до 6—7 °C. Більшість різновидів цих лососів нерестяться від трьох до п'яти разів за все життя, тривалість якого становить 7-11 років.