Щоразу після випорожнення грудей, чи то годування дитини чи зціджування, молока вироблятиметься ще більше. Пам'ятайте про те, що для новонароджених нормально харчуватися часто, можливо навіть кожні 45 хвилин, і це зовсім не означає, що вони не отримують достатньо молока.

Перша доба після пологів у жінки в грудей утворюється рідке молозиво, на другу добу воно стає густим, на 3-4 добу може з'явитися перехідне молоко, 7-10-18 день – молоко стає зрілим.

Протягом перших чотирьох-шести тижнів від народження Вашого малюка рівень пролактину, гормону, що відповідає за вироблення молока, підвищуватиметься щоразу при випорожненні грудей. У ці перші тижні груди вчиться виробляти молоко у тій кількості, яка необхідна дитині залежно від часу доби.

Насамперед потрібно якнайбільше прикладати малюка до грудей. Стимуляція лактації проводиться за допомогою зціджування. Це можна робити ручним способом або молоковідсмоктувачем. Організм жінки виробляє молоко у відповідь на потребу – чим більше їсть малюк, тим швидше йде його вироблення.