Цвітіння рясна, тривала – з червня до заморозків. За формою суцвіття чорнобривці поділяють на гвоздикокольорові, хризантемоподібні, махрові, напівмахрові та прості. Вся рослина має сильний пряний аромат. Коренева система у чорнобривців мочкувата, сильно розгалужена.

Перші суцвіття з'являються на кущиках вже у червні. Цвітіння продовжується аж до перших заморозків. Щоб продовжити період яскравого цвітіння чорнобривцівнеобхідно своєчасно видаляти з кущів сухі суцвіття.

Цвітуть чорнобривці дуже рясно з червня до перших заморозків. Плід є лінійною сім'янкою. Насіння чорнобривців дають рясний самосів і зберігають схожість 3-4 роки. Сильний пряний запах випромінюють не так квітки, як листя чорнобривців.

Так вважають в Україні, тому біля кожної хати обов'язково росли чорнобривці (свою назву вони отримали завдяки темній облямівці по краях квітів, що нагадує брови коханого). У народі їх вважають символом рідного дому, батьківщини. Чорнобривці – один із квітів традиційного українського вінка, символ вірності.