Є речовини шкірно-наривної дії, наприклад, іприт. При попаданні на шкіру він спричиняє виразки. Він вступає в реакцію з мікроскопічними краплями води на поверхні шкіри або в легенях, і в результаті утворюється виразка. Іприт розроблений не для того, щоб вбивати, а щоб виводити з ладу — зазвичай солдатів.Apr 9, 2018
Іпріт має вражаючу дію за будь-яких шляхів проникнення в організм. Ураження слизових оболонок очей, носоглотки та верхніх дихальних шляхів проявляються навіть при незначних концентраціях іприту. При вищих концентраціях поруч із місцевими поразками відбувається загальне отруєння організму.
Вплив хімічної зброї на людину ОВ нервово-паралітичної дії, що впливають на нервову систему. Метою застосування ОВ нервово-паралітичного впливу є швидке і масове виведення особового складу з ладу з можливо більшим числом смертельних випадків.
Механізм шкірно-наривного дії люїзиту пов'язані з руйнацією клітинних структур. Діючи в краплинно-рідкому стані, люїзит швидко проникає у товщу шкіри (3-5 хвилин). Прихований період практично відсутній. Відразу розвиваються ознаки поразки: відчувається біль, печіння дома впливу.