Римантадин активний щодо різних штамів вірусу грипу А. Будучи слабкою основою, римантадин діє за рахунок підвищення pH ендосом, що мають мембрану вакуолей, які оточують вірусні частки після їх проникнення в клітину.

Спеціальні противірусні препарати (ремантадин, занамівір) починають діяти майже відразу після введення (прийом всередину, нанесення мазі), однак мають один істотний недолік – вони мають досить вузький спектр дії, тобто якщо інфекція викликана не тим видом вірусу, який передбачається при призначенні мазі.

Профілактичне призначення рімантадину в добовій дозі 200 мг зменшує ризик захворювання на грип, а також знижує вираженість симптомів грипу та серологічної реакції. Деяка терапевтична дія може також проявитись при його призначенні у перші 18 годин після розвитку перших симптомів грипу.

Римантадін приймають внутрішньо (після їжі), запиваючи водою. Лікування грипу слід розпочинати протягом 24-48 годин після появи симптомів хвороби. Дорослим першого дня по 100 мг 3 десь у день; у другий та третій дні по 100 мг 2 рази на день; на четвертий і п'ятий день 100 мг раз на день.