Майно, набуте до шлюбу, належить до особистого. Тому воно повністю входить до складу спадкової маси та підлягає поділу між спадкоємцями відповідно до норм закону або заповіту покійного. Але подружжя може змінити цей факт. Наприклад, дружина може оформити дарчу на будинок на ім'я чоловіка.

Ст. 36 встановлює, що майнові об'єкти, які подружжя придбало до офіційного вступу до шлюб, є їхньою особистою власністю. Це означає, що у разі розлучення таке майно між чоловіком та дружиною не ділиться.

Чоловік, який пережив, має право на отримання половини спільно нажитого майна після смерті одного із партнерів. Частка померлого, у свою чергу, входить до складу спадщини і розподіляється між спадкоємцями відповідно до заповіту, а за його відсутності — за законом.

Дружина є особою, яка безпосередньо полягає в першої черги спадкоємців поряд з дітьми та батьками померлого чоловіка. Якщо дітей і батьків у спадкодавця немає, усе майно перейде його дружині (ст. 1142 ДК РФ). У спадкодавця є родичі, а саме: його дружина, дочка та батьки.