– на більшості кущів стручки на нижній частині дозрівають раніше і починають сохнути. Тому квасолю потрібно збирати в міру дозрівання окремих стручків; – дозрілий стручок квасолі сухий, жорсткуватий на дотик і легко лущить; – квасоля в зрілому стручці гладка і має невелику вологість.Jul 15, 2019

Через п'ять хвилин дістаньте один стручок, якщо його смак вас влаштовує, отже, страва готова. Якщо він ще сирий, прокип'ятіть квасоля ще кілька хвилин. Після цього відкиньте її на друшляк, трохи промийте під струменем холодної води. Для покращення смакових якостей злегка обсмажте стручки у сковороді, додавши вершкове масло.

Спаржеву квасолю можна класифікувати за декількома ознаками: За термінами дозрівання: ранньостигла (2 місяці), середньорання (2,5 місяці), середня (2,5-3 місяці), середньостигла (до ста днів) та пізня (термін дозрівання перевищує 100 днів). За формою наземної рослини: кучеряві, кучеряві.

Збирати врожай квасолі починають тоді, коли вже більшість бобів досягне найповнішої зрілості – готовність можна легко зрозуміти по засохлому листю, і навіть по затверділому зерну. Не забувайте, що насіння в окремих сортів квасолі можуть бути стиглими навіть при зеленому забарвленні у стулок бобів.