Діагноз підтверджують візуалізацією пороку на ехокардіографії, виявленням ЕКГ-ознак перевантаження камер серця та гіпертрофії, фіксацією шумів за допомогою фонокардіографії, виявленням порушень газового складу артеріальної крові. Також виявляють зміну конфігурації серцевого м'яза на відповідній рентгенограмі.

Єдиним способом, що дозволяє дізнатися про наявність уродженого пороки серця ще до народження дитини, є спеціальне ультразвукове дослідження серця плоду. За допомогою сучасних методів діагностики зробити це вдається дуже рано, починаючи вже з 14-15 тижнів вагітності.

болі в області серця ішемічного характеру (через відставання розвитку коронарних колатералей при гіпертрофії міокарда); сухий кашель; з'являються набряки на ногах, болі у правому підребер'ї (через збільшення печінки та розтягнення її капсули).

Симптоми набутого пороки серця Залежно від типу захворювання симптоми можуть відрізнятися, але є кілька нездужань, які властиві більшості вад серця: задишка; швидка стомлюваність; давлячі болі в області серця (особливо при фізичних навантаженнях);