коли закрите ліве око, об'єкт йде вправо, і полювання повернути за ним голову вправо, а коли закрите праве око, об'єкт зміщується вліво – це може бути симптом схожого косоокості; коли праве око відкрите, об'єкт зміщується вліво, а, коли закритий – вправо, можливо, у вас косоокість, що розходиться.

Пацієнт дивиться на точковий об'єкт у кабінеті лікаря-офтальмолога через спеціальну лінзу, зібрану зі скляних циліндрів червоного кольору («паличка Меддокса»), яка заломлює свічення у лінію. Якщо ця лінія відхиляється щодо центральної осі, можна діагностувати приховане косоокість.

Визначення косоокості у домашніх умовах Уважно поспостерігайте за очима дитини. Якщо мається косоокість, то погляд малюка блукаючий, він схиляє голову набік, часто тре очі. Йому важко сфокусувати погляд одному предметі; Посвітліть у вічі дитині ліхтариком і зверніть увагу на відображення в них.

Косоокість може бути наслідком багатьох причин вродженого чи набутого характеру: наявності аметропії середнього та високого ступенів, травми, захворювань центральної нервової системи, аномалії розвитку та прикріплення окорухових м'язів, їх паралічу та парезу, різкого зниження гостроти зору одного ока, …