Провідникова анестезія діє 2-3 години на верхній щелепі та 3-5 годин на нижній. Тому ефект знеболювання може зберігатися ще кілька годин після відвідин лікаря. Інші види місцевої анестезії мають коротший період дії – від 15 хвилин до 2 годин.

Фахівці виявили максимальні пороги для кожного типу анестезії: після аплікації гелем або маззю оніміння зникає не більше ніж через тридцять хвилин; після провідникової анестезії ефект оніміння зберігається до 5-6 годин; після інфільтраційного знеболювання оніміння проходить через три-чотири години.

Ефект анестетика зберігається від 2 до 4 годин. Якщо пацієнт хоче збільшити дію будь-якої з вищенаведених анестезій, варто попередньо прийняти кілька крапель настойки валеріани, півонії або собачої кропиви, але обов'язково проконсультувавшись з лікарем.

Що потрібно робити, щоб анестетик швидше виводився з організму та анестезія швидше відходила: Поки є почуття оніміння не можна приймати тверду та жорстку їжу, щоб не покусати собі щоки та губи при жуванні, але можна пити. Рекомендується приймати теплий напій, наприклад воду, чай, теплий компрес тощо.