Для класичних типів поховань (у дерев'яному труні, у ґрунтовій могилі) період мінералізації становить, залежно від ґрунтово-кліматичних умов регіону, від 10 до 30 років. Однак скелетування трупа, що знаходиться в землі, настає набагато раніше – приблизно за 2-4 роки.
Тверді тканини, такі як кістки, яйця і зуби, дуже добре зберігаються, а м'які – кровоносні судини, клітини і нерви, які містяться всередині твердої тканини – більш делікатні і, як вважається, після смерті організму розкладаються дуже швидко, приблизно протягом чотирьох мільйонів років.
Якщо тіло піддається впливу води, комах, відкритого повітря або сильно кислого ґрунту, то бактерії та гриби зможуть проникнути в пористу мережу кісток і знайти білки колагену в кістках, внаслідок чого кісткова тканина почне розкладатися. Але деяким кісткам справді вдається досягти справжнього безсмертя!
Процес може займати від кількох місяців до кількох десятків років. Так, наприклад, у могилах труп скелетується за 3-5 років, у річках за 2 роки, у ґрунті під будовами без доступу кисню та сонячної радіації труп не скелетується до 10 років, у саркофагах дуже довго не.