Зазвичай це почуття нетривале (від кількох місяців до 2-5 років), але суб'єкт, відчуваючи його, стає залежним від об'єкта закоханості. Виходить, закоханість – одна з фізіологічних потреб людини і в реалізації своєї особистості, і у створенні пари з особистістю свого вигляду.
На думку психолога Михайла Лабковського, стан закоханості триває до трьох місяців. В цей період закоханий бачить собі реального партнера, яке ідеалізований образ.
Від чого залежить тривалість наших взаємин? Біологічні закони стверджують, що романтичне почуття є швидкоплинним хімічним процесом, розрахованим на три роки. Наш фізичний потяг до об'єкта пристрасті пов'язаний з підвищеними тестостероном та естрогеном, закоханість – з дофаміном, норадреналіном та серотоніном.
Що відрізняє кохання від закоханості Закоханість зазвичай виникає одночасно і найяскравіше відчувається на початку знайомства та стосунків. Любов, своєю чергою, розвивається поступово. Вона вимагає від обох партнерів певних зусиль та відданості один одному.