Колоноскопія відноситься до малотравматичних методів діагностики і рідко призводить до порушення роботи кишечника. У більшості випадків відновлювати кишечник після колоноскопії немає потреби, його робота повністю нормалізується. протягом 1-3 днів.

Якщо після колоноскопії у хворого виникає тривалий запор, то для його усунення призначається дієта та помірна фізична активність. Обов'язково потрібно пити багато води. За відсутності позивів до дефекації протягом двох діб, показаний прийом проносних засобів.Запор

  1. Фортранс;
  2. Форлакс;
  3. Дюфалак.

Здуття, що виникає внаслідок переповнення товстої кишки газами, що подаються під час процедури покращення огляду. Роздратування слизової оболонки внаслідок впливу колоноскопа. Виникнення пошкоджень слизової оболонки після медичних маніпуляцій (взяття біопсії, видалення поліпів).

Після Але зазвичай за дві-три години все проходить. Але не забувайте про рекомендації ендоскопіста щодо харчування: протягом дня-двох після колоноскопії не варто вживати у великих кількостях овочі, фрукти, молочні продукти.