Зайнявши потрібну точку, гусениця обволікає шовковою ниткою гілочку або лист і повисає головою вниз, нагадуючи при цьому латинську букву J. Поступово гусениця линяє та обертається у кокон. Усередині кокона відбуваються основні гормональні зміни. Тканини гусениць розпадаються і перетворюються на тіло метелика.May 6, 2022

Лялькою називається линяння, при якій гусениця перетворюється у лялечку. Це передостання линяння у циклі розвитку метеликів; при останній линянні лялечка перетворюється у дорослу комаху (імаго). Перед линянням на лялечку гусениця переходить у стан предкуколки, чи пронімфи.

У багатьох метеликів навіть ротового отвору немає, адже їх перетворення з гусениці має лише одну мету: забезпечити життя потомству. Відкладає метелик яйця у певне місце. Як правило, йдеться про внутрішній бік листа. Таким чином, забезпечується збереження крихких яєць, а також їжа для новоявлених гусениць.

У процесі зростання гусениця скидає свою шкіру, змінює її на більший розмір, інколи ж і інший колір. Після того, як гусениця востаннє «поміняє» шкіру, вона перетворюється на лялечку.