Але детальніші дослідження, проведені в середині минулого століття, показали, що найбільш ймовірне джерело звуку – дихальна система. При скороченні м'язів, які звужують та розширюють гортанну щілину, виникає вібрація повітря. У результаті кожного разу, коли кішка вдихає або видихає, ми чуємо характерний звук.3 Aug 2018
Однак з проведенням додаткових досліджень вірогіднішим видається, що цей звук створюють м'язи всередині гортані кішки. Коли вони рухаються, то розширюють і стискають голосову щілину – частину гортані, яка оточує голосові зв'язки – і повітря вібрує щоразу, коли кішка вдихає та видихає.
Мурчання при спробі вилікувати свого господаря Кішки дуже сильно відчувають своїх господарів і якщо у них щось болю, вони обов'язково намагаються розташуватися в місці джерела болю і як тільки це зроблять, починають голосно муркотіти. Таким чином, намагаючись заспокоїти господаря та допомогти йому подолати хворобу.
Кішки муркочуть, використовуючи м'язи гортані, створюючи вібрацію голосових зв'язок з частотою 25-150 вібрацій в секунду. Коли вони вдихають і видихають, повітря проходить через їх голосові зв'язки, створюючи муркотливий звук.