Їх переважно смажать на грилі або відкритому вогні, додають у супи. Сиров'ялена ковбаса гарна сама по собі – у рамках м'ясної нарізки. Ми любимо поєднувати сирні та м'ясні нарізки. Як класичний бутерброд – скибка хліба та шматок ковбаси – вона не дуже підходить.
Фует нарізають тонкими скибочками. Ця смачна ковбаска добре поєднується із сиром, червоним вином (сухим чи напівсухим). Часто так і подають – хліб, товстий шматочок сиру та тонкі скибочки фуету, зелень, овочі, кухоль помідора.
Дієтолог Ганна Кудрявцева попереджає: Сирокопчена ковбаса – Це делікатес, і захоплюватися їм не варто. По-перше, вона дуже жирна – від 40 до 50 відсотків продукту – це тваринний жир. По-друге, калорійна: до 500 кілокалорій у 100 грамах.
Нарізати сирокопчену ковбасу потрібно тонкими скибочками під кутом щонайменше 45 градусів. Формою виходять довгі вузькі овальчики. Така нарізка однозначно впливає смакове сприйняття продукту. По-перше, сирокопчена ковбаса дуже щільна (недарма раніше називалася твердокопченою).