Велика кількість води в кавуні дозволяє використовувати його як сечогінний і жовчогінний засіб. Кавуновий сік здатний очистити печінку та нирки від шлаків та токсинів, скоротити ризик подагри (захворювання суглобів), покращити колір обличчя та роботу шлунково-кишкового тракту.Aug 19, 2021

Кавун використовують у лікувальному харчуванні при анемії, атеросклерозі, гіпертонії, хворобах печінки, камінні жовчного міхура та сечовивідних шляхів, артритах, подагрі, при ожирінні.

Кавуни та дині краще обмежити при серцевій недостатності, порушенні роботи нирок, а також при цукровому діабеті, заявила ендокринолог, дієтолог мережі клінік «Атлас» Поліна Корольова «Газеті. Ru». При цих станах організм не справляється із виведенням рідини.

Шкідливі властивості кавуна — це нітрати, якими наповнюють плоди для їхнього якнайшвидшого визрівання та інтенсивного збільшення маси. Таким «напханим» кавуном можна отримати отруєння, тому купувати його слід у того продавця, який може надати сертифікат про нешкідливість товару, що продається.