Майже в кожному супермаркеті встановлено автомат із прийому використаних пляшок. Опустивши в нього вже непотрібну вам порожню тару, ви отримуєте чек, який можна перевести в готівку на касі або включити у вартість покупок як знижку.22 Dec 2020

Подорож однієї пляшки Спочатку вона потрапляє до сортувального центру – до інших пляшкам того ж розміру та форми. Після цього тару відправляють виробнику напоїв, який розливає напої саме в такі пляшки. Там їх ретельно миють, знову наповнюють, і вони знову опиняються на полицях магазинів.

На одноразових пляшках, які підлягають переробці, можна побачити чотирикутний значок із зображенням пляшки або банки зі стрілочкою навколо них. Це логотип Німецької системи заставної націнки (DPG). За пляшки або банки з таким зображенням повертаються 25 центів вже сплаченої застави.

Пляшки і жерстяні банки слід поміщати в таромат у первозданному вигляді, не змінюючи: щоб автомат зміг вважати маркування депозиту та штрих-код. Торомати Lidl приймають тару з-під будь-яких куплених у латвійських магазинах напоях, якщо вони мають відповідне маркування.