В день кріт здатний прокопати хід довжиною близько двадцяти метрів, утрамбовуючи своїми великими лапами ґрунт у стелю та стіни. Ще він проштовхує землю вперед, і в результаті йому доводиться штовхати величезні маси землі. Він робить відгалуження та виштовхує землю на поверхню.Oct 27, 2020
Сам по собі кріт не шкідник. Він навіть багато в чому допомагає: поїдає слимаків, личинок комах (тих же капустян) і не гидує поїданням дорослих особин комах. Також він своїми ходами вентилює ґрунт, тим самим покращуючи його властивості.
Кріт пересувається під землеюрояння ходи. Для переміщення кріт робить свердлільні рухи носом, який має сильні нюхові характеристики, потім виробляє лапами розгрібаючі рухи, подібні до роботи лопати і як ескаватор штовхає назад. Швидкість його руху = 30 см/хв.
Більшу частину життя тварини проводять під землею, лише зрідка виповзаючи поверхню з кротовин. Всупереч поширеній думці про те, що кроти – нічні тварини, риють вони землю майже цілодобово з невеликими перервами на відпочинок.