Якщо купуються не всі частки, а лише частина, то необхідно, щоб власників інших часток письмово повідомили про продаж, а також щоб вони дали згоду на продаж. Дуже важливо з'ясувати, чи перебуває власник у шлюбі. Якщо так, то потрібно запитати у нього нотаріально засвідчену згоду його чоловіка. May 20, 2019

Якщо подружжя одночасно продають свої частки, згода не потрібна. Нерухомість продається у загальному порядку, але в договорі зазначаються два продавці – чоловік та дружина. Якщо квартира перебуває у спільній власності без виділення часток, її простіше продати цілком.

Пайова власність оформляється на подружжя за наявності нотаріального шлюбного договору, який необхідно подати до Росреєстру з іншими необхідними документами. Також можна оформити пайову власність на подружжя нотаріальною угодою, яка буде частиною договору купівлі-продажу.

Тільки власність це буде – пайова. Тобто два людини, які живуть у цивільному шлюбі, цілком можуть купити та оформити квартиру на двох, спільно підписавши один Договір купівлі-продажу квартири (якщо купують квартиру на вторинному ринку) або Договір пайової участі (якщо купують новобудову).