У 60% випадків п'яткова кістка ламається через падіння на п'яти з висоти. Наприклад, під час занять спортом чи побуті: при стрибках у довжину, вправах на турніку чи падінні зі драбини. Удар припадає на кістку п'яти, вона не витримує навантаження і ламається. Приблизно 10% постраждалих ламають відразу обидві п'яти.

Переломи п'яткової кістки, як правило, виникають при падінні з висоти, стрибках на область п'яти, ДТП і т.д. кістка відіграє основну роль у формуванні поздовжніх склепінь стопи та здійсненні так званої ресорної функції стопи.

Для переломів п'яткової кістки характерні болі в області ушкодження та неможливість навантаження стопи. Привертають увагу вальгусна і варусна деформація п'яти, розширення області п'яти, набряклість стопи, наявність характерних синців в області п'яти і на підошовній поверхні стопи.

Якщо це відкритий перелом, то шкірна тканина буде сильно пошкоджена, рана буде активно кровоточити. У деяких випадках зламана кістка може проглядати через шкірний покрив. При закритому переломі відразу виникають біль і набряклість у п'яті, які поширюються до ахіллового сухожилля або навіть до середини гомілки.