Лікування гіпертонії 2 та 3 ступеня проводиться шляхом плавного зниження артеріального тиску. На сьогоднішній день терапія полягає у поєднанні кількох сучасних препаратів: діуретиків, альфа-адреноблокаторів, блокаторів кальцієвих каналів, гіпотензивних засобів центральної дії, інгібіторів АПФ та ін.

Третя ступінь. Якщо не купірувати високий артеріальний тиск, зростає ризик розвитку інфаркту міокарда, гострої серцевої недостатності, стенокардії, аритмії та інших ускладнень. Також на цій стадії висока небезпека гіпертонічного кризу, при якому тиск різко підвищується, а всі симптоми гіпертонії загострюються.

Гіпертонія 3 ступеня – Це важка, хронічна форма захворювання. АТ піднімається вище 180/110 мм рт. ст., він ніколи не знижується до нормальних 120/80.

Найнебезпечніший ступінь гіпертонії – Третя (систолічний тиск – від 180 і вище, діастолічний – від 110 і більше мм ртутного стовпа). За цієї стадії починається поразка внутрішніх органів. Недуга може спричинити важкі ускладнення, аж до смертельного результату пацієнта.