Линяння річкових раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а у молоді щоразу при зростанні та розвитку. Терміни наступу линяння різні і залежить від місцевості, у якій живуть раки. Перша линяння річкових раків, наприклад у водоймах Північно-Заходу Росії, настає наприкінці травня-червня.

Як і багато членистоногі, ракоподібні (наприклад, річкові раки) линяють: коли їх панцир (екзоскелет) стає їм малий, вони позбавляються його, а потім поїдають, щоб поповнити запаси кальцію в організмі.

Процедура оновлення захисного панцира Проте захисний панцир не росте разом зі своїм господарем, і всі ракоподібні регулярно змінюють його на новий, при цьому епідерміс відокремлюється від вапняного скелета. Відбувається це завдяки особливому гормону екдизону і називається линянням.

Ловити раків в період линяння заборонено. Але навіть якщо ризикнути відловити рак у це час – він буде не смачним, тому що в період зміни панцира раки нічим не харчуються. Для лову раків сприятливий період вже після линяння – в це час вони перебувають у пошуках їжі і тому краще реагують на приманку.