Переміщатися в повітрі догори ногами птаху не так вже й складно — гусак дуже універсальний птах із величезним потенціалом. Експерти стверджують, що дикі гуси перевертаються у польоті у тому, щоб знизити швидкість перед приземленням. Закрилків як у літака у масивного птаха немає, тому доводиться хитрувати.

У небі диких гусей часто можна спостерігати, що летять клином. Вони так летять не тільки, щоб зменшити опір вітру, але і, щоб бути завжди один у одного на увазі. У ключі попереду летить найсильніший птах, що крилами розсікає повітря. За нею — слабші, а наприкінці ключа — наймолодші.

10175 м Гірські гуси одні з самих високо літаючих птахів. Зафіксовано випадок польоту гірських гусей на висоті 10175 м, під час їх перельотів із Середньої Азії над Гімалаями. Повітря на таких висотах настільки розріджене, що унеможливлює політ вертольота. Гірські гуси програють лише грифовим птахам.

Частина гусей, що зимують у Західній Європі, навесні пролітає на північ від Білорусі. Одне з основних місць весняних скупчень для гусей, які мігрують через цей регіон, – дельта річки Неман. Далі птахи летять до місць гніздування, що у тундрах європейської Півночі Росії.