Прикладами застосування генної інженерії є одержання нових генетично модифікованих сортів зернових культур, виробництво людського інсуліну шляхом використання генномодифікованих бактерій, виробництво еритропоетину в культурі клітин або нових порід експериментальних мишей для наукових досліджень.

Слід зазначити величезний внесок генної інженерії на поліпшення сфери медичного обслуговування. Так, завдяки генної інженерії стало можливим створення нових діагностичних препаратів, вакцин та препаратів для замісної терапії, а також лікування спадкових захворювань.

Генна інженерія є інструментом біотехнології. У ній використовуються методи молекулярної та клітинної біології, цитології, генетики, мікробіології та вірусології. Генна інженерія застосовується для отримання бажаних якостей зміненого (генетично модифікованого) організму.

Завдяки генної інженерії та генетиці можна буде вирощувати окремі позитивні якості людей, як у дитячому, так і у дорослому віці. Людина матиме можливість посилити свої розумові здібності, імунітет та тривалість життя завдяки лише впровадженню певних генів в організм.