Метан є ефективним парниковим газом. Збільшення вмісту метану в атмосфері сприяє посиленню парникового ефектуоскільки метан інтенсивно поглинає теплове випромінювання Землі в інфрачервоній області спектра на довжині хвилі 7,66 мкм.

Фізіологічна дія метан не надає і не отруйний (через малу розчинність метану у воді та плазмі крові та властивій парафінам хімічної інертності). Загинути людині в повітрі з високою концентрацією метану можна тільки від нестачі кисню в повітрі.

Дія метану на організм Ураження метаном настає, коли його вміст у повітрі перевищує 20%. Газ проникає в організм при вдиханні, замінює кисень і розноситися кров'ю. В результаті настає сильне кисневе голодування. Уражається центральна нервова система, пригнічується дихання, виникає ядуха.

Метан викидається в атмосферу при виробництві, переробці, зберіганні, транспортуванні та розподілі природного газу, а також при виробництві, переробці, транспортуванні та зберіганні сирої нафти. Видобуток вугілля є також джерелом викидів CH4. Відходи будинків та підприємств.