Море в "Казці про золоту рибку" постійно змінюється, від першого приходу старого до моря і до останнього бажання злої старої. Коли старий вперше закидав невід, море було спокійне. У наступні рази море поступово змінювалося і ставало все страшнішим і чорнішим..Mar 28, 2022

У казці найбільш часто зустрічаються вирази: "Дурачина ти, зайця!" (Так стара звертається до старого), "Чого тобі треба, старче?", "Не сумуй, ступай собі з богом!" (ці слова золота рибка каже старому), "Помилуйся, пані рибка!" (Так старий звертається до золотій рибці).

Ще можна назвати його працьовитим. Він усе життя ловив рибу і так добував їм життя. Стара показана дуже жадібною, що більше вона отримувала, то більше їй хотілося ще. Занадто багато вона захотіла, старого не пошкодувала, прогнала, за це і була покарана рибкою і залишилася біля свого розбитого корита.

Казка вчить не бути жадібним, егоїстичним та невдячним. Показує на прикладі старої, що може статися, коли людина виходить за межі, і стає жадібним. Основна ідея Пушкіна в казці золота рибка– це ГІМН СВОБОДІ. Рибка не захотіла служити старій бути в неї на посилках.