Багато полімерів легко розм'якшуються і плавляться при нагріванні, так що можливості застосування будівельних фенів тут досить широкі: згинання, формування, різання та паяння/зварювання пластикових виробів, поліетиленових труб, синтетичних плівок; вирівнювання поверхонь, видалення подряпин, відновлення блиску.

Основні види робіт, для яких необхідний будівельний фен: розморожування водопровідних труб; зняття старих лакофарбових покриттів зі стін або стелі; зварювання (паяння) поліетиленових плівок; згинання та з'єднання елементів пластикових труб при монтажі систем опалення, водопостачання або каналізації.

Будівельний фен (термоповітродувка) – електроінструмент для подачі нагрітого до певної температури повітря на робочу поверхню. Термоповітродувки застосовуються для паяння пластмасових виробів, сушіння лаку та фарби, зварювання лінолеуму та нагріву різьбових з'єднань перед відкручуванням.

Будівельний фен, так само як та й звичайний побутовий фен для волосся генерує спрямований потік гарячого повітря, ось тільки температура в будівельному фене може досягати 700 градусів, так що сушити волосся їм не рекомендується.