Шлях передачі вірусу статевий, вертикальний (від матері до дитини), парентеральний (через кров). Через пошкоджену шкіру та/або слизові вірус потрапляє зі струмом крові до печінки.. Печінка ушкоджується не тільки через вірус гепатиту, а й за рахунок активації імунної системи організму проти вірусу.

Вірус гепатит А В може передаватися статевим шляхом, особливо у невакцинованих осіб, які мають кілька статевих партнерів. Хронічний гепатит В розвитку розвивається менш ніж у 5% людей, що заразилися у дорослому віці, і приблизно у 95% інфікованих у дитинстві та ранньому дитинстві.

Лікування гепатиту В у хронічній формі У разі хронічної форми австралійського антигену у деяких випадках призначаються противірусні препарати, такі як альфа-інтерферон або ламівудін. Ці препарати дещо пригнічують активність вірусу.

Носіння HBsAg – Досить поширене явище. Виявлення поверхневого антигену вірусу гепатиту В у крові довше 6 місяців після початку хвороби свідчить про ймовірність того, що гепатит перейшов у хронічну форму. Можливе довічне носійство HBsAg.