Чума м'ясоїдних передається від інфікованих собак повітряно-краплинним шляхом (при чханні і кашлі) або через прямий контакт із сечею, кров'ю або слиною хворої тварини.

Хвороба Каре, як по-науковому називається відома всім собаківникам чумкамає вірусне походження. Тварина може заразитися як при контакті з носієм вірусу, так і через їжу або повітряно-краплинним шляхом. Стійкий до перепадів температур вірус зберігає свої властивості будь-якого сезону.

Шляхи зараження чумкою Збудник чумки проникає у ротову порожнину здоровою кішки із зараженою їжею чи водою. Зазвичай це відбувається, коли вихованці їдять або п'ють з однієї миски, лакають з дощових калюж, ділять один одним видобуток або стикаються з фекаліями, сечею та блювота зараженої особини.

Інфекція найчастіше потрапляє в організм через вуха, рот та ніс. Хвора собака може заразити здорову навіть своїм диханням, а виділення з носа заразні протягом 3 місяців після одужання. Чумка – не сезонне захворювання, спалахи цієї хвороби можуть спостерігатися будь-якої пори року.