Постільний клоп дуже плідний: самка за своє життя відкладає понад 300 яєць, приблизно по 4-5 щодня. Личинки клопів виводяться з яєць на 5-6 день і через 4-5 тижнів перетворюються на дорослих паразитів..

Найчастіше клопи проникають у житло із сусідніх квартир, а також із підвальних приміщень. Маленька вага та розмір дозволяють їм переміщатися по вентиляційних шахтах і проповзати через вузькі щілини у стінах та перекриттях. У той же час, мешканці квартири можуть «принести» із собою клопа з іншої квартири.

Постеліть білі простирадла, це допоможе швидше визначити наявність клопів в будинку. Оглянемо матрац, уважно оглядаємо шви, стики, бирки. Першою ознакою наявності гнізда є наявність фекальних мас, скупчення живих комах, скинуті шкірки та наявність яєць.

Розмноження постільних клопів відбувається спарюванням, методом травматичного запліднення. Самці потрібно лише одноразове введення насіннєвої рідини в черевну порожнину. Після цього вона здатна самостійно запліднюватись і ростити потомство без самця.