Інклюз – Викопні залишки живого організму, що потрапив у бурштин. Найчастіше у формі інклюзів зберігаються наземні членистоногі (комахи, павукоподібні) і рослини, рідше – викопні залишки хребетних, у тому числі ссавців.

Інклюзи напівжорсткокрилих (клопи), бліх, віялокрилих, потічників, і напевно, найкрасивіші та вишукані включення – це інклюзи метеликів або чашекрилих. З відомих науці 8000 видів, бурштині було знайдено 51 вид. Інклюзи двокрилих – найпоширеніший вид, складають 60% всіх знайдених комах у бурштині.

У середньому кожен десятитисячний камінь містить у собі «сюрприз»: найчастіше в балтійському бурштині можна виявити невеликого розміру комах, залишки доісторичних рослин та бульбашки повітря. Інклюзи можуть бути різного розміру, але кожен з них представляє цінність, навіть пляшечку повітря.

Раніше палеонтологи виявили у бірманському бурштині викопного кліща, у травному тракті якого зручно влаштувалися мікроорганізми, схожі на сучасних збудників хвороби Лайма (вона ж кліщовий бореліоз).