Дотримуйтесь простих порад: Завжди надягайте шолом, наколінники та налокітники, захист зап'ясть. Не розганяйтеся надто сильно: ви повинні бути на 100% впевнені, що контролюєте самокат. Дороги перетинайте тільки пішки, ні у якому разі не намагайтеся їхати самокатом.
Поради експертів: як уникнути «вибуху» електросамокату Не купуйте перший-ліпший пристрій. Здійснюйте технічне обслуговування лише у сервісних центрах продавця. Не робіть ремонт або апгрейд самокату своїми руками. Використовуйте лише оригінальні зарядні пристрої (ЗП).
Для додаткового захисту електросамокату від угону можна застосувати спеціальний замок, що фіксується на гальмівному диску. Він просочується в отвір і закривається на ключ. В цьому випадку перекусити кліщами товсту замкову дужку неможливо. Такі засоби захисту активно використовують байкери для мотоциклів.
Якщо самокат повністю втрачено, наприклад, його викрали або втопили, а також якщо його зламали без можливості відновлення (або воно економічно недоцільне), розмір штрафу залежить від моделі: за S та M доведеться заплатити 35 000 рублів, а за L – 90 000 рублів.