Зрізи на деревах потрібно промити розчином мідного купоросу з розрахунку 300 г на 10 літрів води, а потім обробити садовим варом. Таким чином, на рослинах не розвиватимуться моніліоз та цитоспороз. Очищені стволи потрібно також обробити садовим варом, а коли він застигне – побілити.

Приготування розчину мідного купоросу Найпростіше готувати розчин на 10 літрів води. Розчин використовують у день приготування. Не змішують з іншими препаратами, крім вапна. У ємність всипають зважену кількість препарату і при помішуванні заливають 1 л гарячої води (температура води трохи більше 45-50 °З).

Коли проводити обприскування мідним купоросом? Треба сказати, що обробку саду мідним купоросом зазвичай проводять як мінімум 2 рази на рік: навесні до розпускання бруньок на рослинах, і восени, після опадання листя.

Ранній навесні, як правило, використовується саме 3% розчин (300 грам на 10 літрів) мідного купоросу (але можна і 1%, але не менше). Якщо ви вирішили змішати мідний купорос (3%) із сечовиною (5-7%), то зробити це потрібно в одному відрі (300 грам купоросу +500-700 г сечовини +10 літрів води, а не 20).