Основний захід щодо захисту води – широке використання очисних споруд. Заводи та сільгосппідприємства мають економно витрачати воду та контролювати чистоту зливних вод. На річковому транспорті зменшувати втрати нафтопродуктів під час їх завантаження, перевезення та розвантаження.

Запаси прісної води обмежені, і люди роблять все, щоб використовувати воду економно. Стічні води фабрик та заводів очищають. Воду пропускають через спеціальні фільтри, що затримують шкідливі домішки. Побутові стічні води надходять спочатку на очисні споруди, де вони фільтруються та знезаражуються.

Найпростіше регулювання ґрунтується на випрямленні русла, що часто пов'язане з його звуженням та будовою. В результаті річка долає той же перепад височин, але на більш короткому відрізку, і вода тече ще швидше, врізається в землю, опускає дно і додатково дренує (стягує) ґрунтові води.

У Москві (як і в інших містах) місцева влада приділяє велику увагу очищенню стічних вод. Каналізаційні водиПерш ніж потрапити у водоймища, проходять фільтрацію в спеціальних очисних спорудах. Крім того, всі великі промислові підприємства повинні мати власні очисні споруди.