Для подання заявки на грант слід оформити ІП, а потім перейти на податковий режим НПД. Будь-який самозайнятий, як і ІП, може розраховувати на грант у розмірі 250 тисяч рублів на запуск своєї справи після захисту бізнес-плану в центрі зайнятості.

Знадобиться заява, відомості про склад сім'ї, майно, а також рівень доходів за останні три місяці. Він має бути нижчим за прожитковий мінімум. Гроші самозайнятим виділяються на конкурсній основі, тому заява на висновок соцконтракту не гарантує, що самозайнятий отримає фінансову допомогу.

Підтримка від держави для самозайнятих у 2022 При реєстрації кожному самозайнятому надається податкове відрахування у вигляді 10 000 крб. Гроші не можна перевести в готівку, зате ними можна сплатити 1% або 2% податку залежно від виду доходу.

Головна умова для призначення виплати – наявність у самозайнятого та у дорослих членів його сім'ї офіційного доходу у розрахунковому періоді. Тобто дохід не повинен бути нульовим за 12 місяців, які передували чотирьом місяцям дня подачі заяви на допомога.