Отримати високотемпературну плазму можна двома способами: за допомогою сильного нагрівання газу, або за допомогою сильного стиснення речовини. За таких умов електрони не здатні утримуватися на орбітах в атомах речовини, внаслідок чого «сходять» із них.5 Jul 2017

Гази переходять у плазму при підвищенні температури та фіксованому тиску. Гаряча плазма майже завжди повністю іонізована: молекули газу починають розпадатися на складові їх атоми, які потім перетворюються на іони.

Джерела плазми високого (від 1000 Па до атмосферного та, рідко, вище) тиску називають плазмотронами або плазмовими пальниками. У них, як правило, плазма утворюється в спеціальній розрядній камері, крізь яку продувається плазмоутворюючий газ. Найчастіше використовуються дуговий чи індукційний розряд.

Існує велика практика збирання донорської плазми крові. Плазма відокремлюється від еритроцитів центрифугуванням за допомогою спеціального апарату, після чого еритроцити повертаються донору. Цей процес називається плазмаферезом.