Папуги, як і всі птахи, не мають голосових зв'язок, вони не можуть видавати звуки, які ми видаємо одним і тим же методом. У них є орган, званий сирінксом, в трахеї, який за допомогою когнітивного механізму імітації може відтворювати будь-який звук, який тільки можна собі уявити.Apr 24, 2022

Мова у папуг товстий і нагадує мову людини. По-друге, органи слуху вловлюють у промові людини звуки, що видаються самими папугами. По-третє у папуг у мозку є так званий «пісенний центр». Цей центр відповідає за звуковидобування та навчання.

У мозку всіх співочих птахів, і папуг у тому числі присутні так звані "ядра навчання" – особливі відокремлені групи нейронів, які допомагають птахам. запам'ятовувати ті звуки, що вони чують, відтворювати їх і робити їх власні " ремікси " .

Якщо молодих птахів ізолювати від батька в цей чутливий період, у них можуть з'явитися ненормальні пісні, що свідчить про важливість наслідування при навчанні цих зразків. Завдяки вродженій здатності до розучування пісень, співочі птахи дуже вправні у підборі вокалізацій різних типів.