За серійним номером перевірити ліки на справжність можна через онлайн-сервіс Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я. Це відкрита онлайн-платформа, на якій є вся інформація про офіційно зареєстровані препарати, результати його доклінічних та клінічних випробувань.
Огляньте блістер чи флакон. Перевірте вміст на кількість таблеток, об'єм, якщо це рідка форма препарату. Перевірте термін придатності, вказаний на упаковці та блістері. В інструкції вказується форма, колір, гравіювання, кількість таблеток. Порівняйте всі дані зі вмістом.
Перевірити реєстрацію медичної продукції можна на сайті Росздравнадзора (https://roszdravnadzor.gov.ru/services/misearch – медвироби) та в Державному реєстрі лікарських засобів МОЗ Росії (http://grls.rosminzdrav.ru – фармпрепарати).
Найчастіше у Росії підробляють парацетамол, анальгін, цитрамон та колдрекс. Також до групи ризику входять ліки, які продаються без рецепта: седативні, протигрибкові, гістамінні препарати, а також антибіотики У фальшиві ліки зазвичай не додають діючу речовину.