Підозри перевірити легко: залийте чай холодною водою. Якщо вода відразу ж забарвиться, у чаї є барвники. Натуральний чай виділяє олії у холодній воді дуже довго – від 2-3 до 9 годин. — Чайне заварювання допомагає визначити якість чаю набагато правильніше, ніж сухий лист.

Якщо натуральний чай помістити в холодну воду, він навіть після багатогодинного простою не завариться. Вода залишатиметься прозорою або трохи змінить колір. Якщо ж чай заварюється в холодній воді, то це 100% використання барвників у його складі. Такий чай як підробка, а й речовина небезпечне здоров'ю.

Оцінювати чаї слідує за п'ятьма критеріями: аромат і зовнішній вигляд сухої заварки, колір, аромат і смак настою. Подивіться на чай до того, як його заварити. Неоднорідний розмір, тьмяний чи сірий колір чаїнок, наявність ламаного листа, чайного пилу – ознаки дешевого низькосортного чи старого чаю.

Якщо чай — справжній, відповідний логотип має бути присутнім на упаковці. За якісними показниками чай в Росії ділять на такі сорти (за ГОСТ 1938-90 на чорний та ГОСТ 1939-90 на зелений), які вказують на пачці. Який вам подобається більше? Краще вибирати, звичайно, пачку з написом «сорт: букет».