Він викликає підвищення катаболізму («руйнування») білків у лімфоїдній, епітеліальній, м'язовій, сполучній та кістковій тканинах, у печінці стимулює анаболізм (синтез) білків, посилює синтез глюкози та глікогену в печінці, стимулює руйнування жирової тканини, впливає на обмін таких важливих мікроелементів, як калій та …

Кортизол посилює дію адреналіну та норадреналіну (інших гормонів стресу), завдяки чому організм краще справляється з так званими стресорами. Також кортизол має протизапальну дію на організм, сприяє підвищенню рівня натрію та зниженню рівня калію в крові.

Надлишок кортизолу призводить до підвищення артеріального тиску та рівня цукру в крові, до ожиріння, витончення шкіри та появи фіолетових розтяжок з боків живота. Навіщо використовується дослідження? Для діагностики синдрому або хвороби Іценка – Кушинга та хвороби Аддісона – серйозних ендокринологічних захворювань.

«Кортизол впливає на фібробласти, уповільнюючи вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти, що веде до втрати тургору шкіри, і це провокує зморшки, заломи. Підвищення цукру в крові порушує гідроліпідну мантію, в результаті шкіра сохне та втрачає тонус, з'являються дрібні висипання.