Експеримент підтвердив, що плавання розвиває покращує розумові здібності. Рухи, які дитина здійснює під час плавання, допомагають мозку дитини розвиватися. Збільшуються когнітивні можливості, такі як мислення, розуміння, мова та здатність міркувати.

Плавання покращує примітивні візуальні моторні навички та призводить до покращення навченості. Це пов'язано з тим, що рухи, що використовуються в плаванні, допомагають розвивати нервові волокна в мозолистому тілі, яке з'єднує праву та ліву півкулі головного мозку та покращує зв'язки між ними.

При постійних заняттях плаванням зміцнюється нервова система, спокійнішим стає сон, підвищується апетит і загальний тонус організму. дитини. При пірнанні та супутній затримці дихання стимулюється кровообіг мозку, а отже, йде його стрімкий розвиток. Стресові стани дитини.

Плавання тонізує нервову систему, врівноважує процеси збудження та гальмування, покращує кровопостачання мозку. Приємні асоціації, пов'язані з плаванням, підтримкою рівноваги тіла у воді, благотворно позначаються на стані психіки, сприяють формуванню позитивного емоційного тла