Процес починається з невеликої плями, в центрі якої розташовується вкрита лусочками папула. Висипання можуть з'являтися будь-яких частинах тіла. Для парапсоріазу характерна стадійність: спочатку почервоніння, потім папула, везикула та атрофічні елементи висипу. На останній стадії формуються рубці та пігментні плями.

У відмінність від парапсоріаза, бляшки при псоріазі мають чіткі межі, рожеві з товстішими сріблястими лусочками. Дрібнобляшковий парапсоріаз визначається за розміром висипань, що становить<5 см в діаметрі, тоді як при крупнобляшковому парапсоріазі діаметр вогнищ ураження досягає >5 см.

Лікування проводиться амбулаторно. Починається лікування з підбору догляду за шкірою, адже при парапсоріазі шкіра може пересихати і свербіти. Крім того, застосовуються кортикостероїдні мазі, коротким курсом близько 2-4 тижнів. ДУЖЕ ЕФЕКТИВНА ФОТОТЕРАПІЯ, КУРС 20-25 ПРОЦЕДУР ДОЗВОЛЯЄ ДОБИТИСЯ РЕМІСІЇ У БІЛЬШОСТІ ВИПАДКІВ.

Парапсоріаз – гетерогенна група запальних дерматозів різного генезу, клінічні прояви яких у вигляді плям та/або папул та бляшок, покритих дрібнопластинчастими лусочками, нагадують псоріатичні висипання.