Фасонні – використовуються для обточування фасонних поверхонь. Розточувальні – поділяються на завзяті та прохідні та використовуються для розточування наскрізних та глухих отворів. Прорізні – використовуються для проточування кільцевих канавок. Різьбові – нарізка внутрішніх та зовнішніх різьблень.

Прямі різці, у яких вісь головки різця є продовженням або паралельна осі державки. Відігнуті різці, у яких вісь головки різця нахилена праворуч або ліворуч від осі державки. Вигнуті – різці, у яких вісь державки побачивши збоку вигнута. Відтягнуті різці, у яких робоча частина (головка) вже державки.

за напрямку подачі різці поділяються на два типи: праві та ліві. Якщо при додаванні долоні правої руки зверху на інструмент головна ріжуча кромка знаходиться під великим пальцем, то різець називається правим.

При роботі на токарних верстатах використовуються різні ріжучі інструменти: різці, свердла, зенкери, розгортки, мітчики, плашки, різьбонарізні головки та ін. Процес різання подібний до процесу розклинювання, а робоча частина різальних інструментів – клину.