Полює, як правило, у світлий час доби, проте в спеку активність може зміститися у бік сутінків. Дуже рухлива і спритна; корм видобуває на поверхні землі, лише зрідка піднімаючись стовбурами деревних рослин на висоту до 5-7 м.

Неотруйні змії заковтують видобуток живцем (наприклад, вужі) або попередньо умертвляють її, стискаючи щелепами і придушуючи тілом до землі (стрункі полози) або задушуючи в кільцях тіла (удави та пітони). Отруйні змії вбивають видобуток, вводячи в її тіло отруту за допомогою спеціалізованих отрутопровідних зубів.

Змії боятися вогню, тож, якщо ви сидітимете біля вогнища, то навряд чи до вас підповзе змія. Також змій може відлякати запах козячої та овечої вовни. І не треба намагатися схопити змію за хвіст, вона вас обов'язково вкусить! Якщо вона виявиться отруйною, то результат може бути смертельним.

Їжак при нападі кусає змію за тіло і негайно згортається в клубок, підставляючи свої голки для удару у відповідь. Процедура повторюється доти, доки гадюка не слабшає і не гине. На змій також полюють звичайна лисиця, борсук, тхори, сови, орли-змієїди, рідше лелеки.