Підвищується температура, посилюються біль, гній починає поширюватися вздовж жирових прошарків в організмі, вздовж м'язів. Мікроби та продукти розпаду тканин потрапляють у кров, людина гине від сепсису (зараження крові). Людина вмирає, як правило, вдома, смерть її бачать лише родичі та дільничні терапевти.

Чим небезпечні пролежні? Пролежні – надзвичайно небезпечний процес, що виникає в результаті стискання м'яких тканин і, як наслідок, – порушення в них мікроциркуляції крові. Це спричиняє омертвіння тканин, з яким пов'язаний розвиток гнійно-септичних ускладнень. Для лежачих хворих пролежні смертельно небезпечні.

При неадекватному місцевому лікуванні глибоких пролежнів у стадію запалення, ігноруванні сучасних антисептиків, проведення дренирующих і сануючих операцій, некректомій, відбувається формування рясного гнійного відокремлюваного, гнійних набряків, флегмон м'яких тканин, т.д.

При повільному загоєнні пролежня можливий розвиток остеомієліту кісткових тканин. У поодиноких випадках усередині виразки виникає плоскоклітинна карцинома. Можуть утворюватися нориці, флегмони, розвиватися кальцифікація тканин. Найбільш серйозними ускладненнями є бактеріємія, менінгіт та ендокардит.