Дитині потрібно відчувати безпеку та вашу стійкість. Деяких дітей треба просто обійняти, притиснути до себе та поцілувати. Скажіть: «Я тут, я люблю тебе». Якщо істерика знаходиться в початковій фазі – спробуйте відволікти дитину, наприклад, запропонуйте їй піти погуляти, дайте яблуко, поставте якийсь мультфільм.

Коли у дитини істерикаНасамперед, йому потрібна допомога. Не можна стримувати емоції. Вони рефлекторні. Тому, якщо ви хочете не просто задавити дитину, вселяючи їй страх висловлювати свої емоції, слід перестати сприймати істерики як спосіб маніпуляції і поставитися до них по-людськи.

Істерики у немовлят тривають не більше 5 хвилин, тому просто посидіть мовчки поряд з дитиною і дайте їй час самому прийти до тями. Також корисно міцно обійняти малюка або відволікти щось. До 2 років діти легко перемикаються і можуть за секунду вже сміятися, забувши про хвилинну слабкість.

Нейропсихолог Дмитро Вакуленко під час істериків радить заспокоїти дитину: обійняти, дати відчуття власного тіла влаштувати ритмічні похитування з боку на бік. дитини від інших подразників