У високих широтах Сонце наближається до горизонту по пологій траєкторії і занурюється під нього повільно. Причому влітку навіть опівночі воно не встигає подолати зону сутінків і одразу починає підніматися. Тобто повноцінна астрономічна ніч наступити не встигає. Це явище і отримало назву білих ночей.
Білі ночі – природне явище, протягом якого природне освітлення залишається високим, і вся ніч складається із сутінків від заходу сонця до світанку. У цей час сонячний диск практично не опускається за лінію горизонту. Час настання Білих ночей та їх тривалість залежить від географічного положення.
Білі ночі — ночі, Протягом яких природне освітлення залишається досить високим, тобто вся ніч складається лише із сутінків. Явище спостерігається в помірних та високих широтах перед літнім сонцестоянням та після нього.
Білі ночі викликані поєднанням кута нахилу Землі та її орбітального становища щодо Сонця. Таким чином, у північних та південних широтах нашої планети сонце якийсь час може взагалі не заходити за обрій. У період білих ночей світило опускається до горизонту, але не більше ніж на 6 градусів.