Якщо говорити конкретніше, DNS — система доменних імен, що забезпечує зв'язок між найменуванням сайту та його цифровою адресою. Іншими словами, користувач набирає доменне ім'я ресурсу в адресному рядку браузера, а DNS конвертує його в IP-адресу та передає вашому пристрою.24 Mar 2020
Коли ви вводите доменне ім'я сервера в браузері DNS автоматично перетворять його на IP-адресу. Домен за частки секунди переводиться в IP-адресу DNS-системою, і ви попадаєте на потрібний сайт. Таким чином, DNS ― це система, яка дозволяє браузеру знайти запитаний користувачем сайт на ім'я домену.
DNS-сервер – це спеціалізований комп'ютер (або група), який зберігає IP-адреси сайтів. Останні, у свою чергу, прив'язані до імен сайтів та опрацьовують запити користувача. В інтернеті багато DNS-Сервери, вони є у кожного провайдера і обслуговують їх користувачів.
Навіщо прописувати DNS–сервери для домену? Без розміщення інформації про домен на DNS-серверах робота сайту чи пошти у ньому неможлива. Для гарантії відмовостійкості DNS–сервери прописуються парами – вихід з ладу одного сервера не позначиться на доступності сайту.